Jdi na obsah Jdi na menu
 


Michael Shanks

8. 4. 2009

Soubor:Michael Shanks in 2006.jpg

Michael Shanks

 Narozen 15. prosince 1970 ve Vancouveru

 

Michael Garrett Shanks  je kanadský herec, který je především známý díky roli Daniela Jacksona v seriálu Hvězdná brána.

Michael se narodil ve Vancouveru. I se svým starším bratrem vyrostl v Kamloops v Britské Kolumbii. Zajímal se herectví už odmalička (hrál ve školních představeních). Byl velmi nadaný v hokeji. V roce 1990 nastoupil na University of British Columbia a studoval obchod. Po nějaké době ovšem přestoupil na herectví, kde v roce 1994 získal titul Bachelor of Fine Arts.

Poprvé se objevil v seriálu The commish v roli mladého delikventa. Dále účinkoval v seriálu Highlander a University Hospital. Roku 1997 získal roli dr. Daniela Jacksona, která jej proslavila po celém světě. Roku 2001 se pokusil ze seriálu odejít (po pěti sériích), ale na nátlak fanoušků se roku 2002 vrátil. Michael se také pokusil tento seriál režírovat: epizoda čtvrté série - V dvojím ohrožení. V tomto seriálu také propůjčil svůj hlas Asgardovi Thorovi.

Byl ženatý s Vaitiare Bandera, která hrála Jacksonovu ženu Sha’re. Mají spolu dceru Tatianu. V roce 2003 si vzal herečku Lexu Doig. Narodila se jim dcera Mia tabitha a syn Samuel David.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář