Jdi na obsah Jdi na menu
 


Richard Dean Anderson

18. 3. 2009

Obrázek “https://s3.amazonaws.com/coolspotters2_development/photos/2088/RichardDeanAnderson450w_profile.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

 

Richard Dean Anderson

 

Narozen  23. ledna 1950 v Minneapolis, stát Minnesota.

 

Richard Dean Anderson je americký herec, který začal svou hereckou kariéru v mýdlových operách. Objevil se v seriálu General Hospital jako doktor Jeff Webber (1976–1981), ale slavným se stal až v oblíbeném televizním seriáluMacGyver.

Hrál také v televizním seriálu Stargate SG-1 jako generál (předtím plukovník) Jack O'Neill, založeném na filmu Stargate, kde jeho postavu hrál Kurt Russell. Ačkoli se nikdy neoženil, má se svou bývalou partnerkou Apryl Prose dceru Wylie Quinn Annarose.

Od sezóny 8 zvolil méně časté účinkování ve Stargate SG-1, aby se mohl více věnovat své dceři. V 9. sezóně byla jeho role postupně přesunuta do pozadí a nadále v seriálu působí už jen jako hostující herec (v 10. sezóně se objeví ve dvou epizodách SG-1 a ve třech dílech sesterského seriálu Stargate Atlantis).

Richard Dean Anderson se také objevil v animovaném seriálu Simpsonovi (sezona 17, epizoda 17), kde svoji postavu sám daboval (podobně jako jiní slavní účinkující).

Anderson se objevil v roce 1997 v počítačové hře Fallout, kde daboval postavu Killiana.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář